Dzisiaj jest
Od Redakcji

28 10 2015

TOOLEX 2015 - kolejna edycja zakończona sukcesem!


Tegoroczne Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX, które odbyły się w dniach 29 września - 1 października 2015 z całą pewnością należy uznać za udane.
TARGI W LICZBACH:
 • ponad 500 Wystawców i Współwystawców
 • około 600 reprezentowanych marek
 • ponad 9500 Zwiedzających
 • 17 krajów: Austria, Chiny, Czechy, Francja, Holandia, Japonia, Luksemburg, Niemcy, Polska, Słowenia, Słowacja, Szwajcaria, Turcja, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy
 • 410 maszyn w ruchu
 • ponad 100 nowości prezentowanych na stoiskach Wystawców
 • 15 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej

Po raz kolejny został pobity rekord frekwencji i to zarówno w liczbie Wystawców, jak i w ilości osób odwiedzających wystawę. W hali Expo Silesia w Sosnowcu zaprezentowało się ponad 500 Wystawców i Współwystawców z 17 krajów świata. Przygotowane przez nich, niekiedy wręcz imponujące stoiska, na których zaprezentowano 410 maszyn w ruchu i ponad 100 nowości, przeżywały prawdziwe oblężenie profesjonalnych Zwiedzających. Warto wspomnieć, że targi zostały objęte Honorowym Patronatem przez Ministerstwo Gospodarki oraz otrzymały wsparcie od wielu innych znaczących w branży instytucji i mediów, które z pewnością przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia.

Tradycyjnie targom towarzyszył prestiżowy konkursu o Medale i Wyróżnienia Expo Silesia. Nagrody otrzymały następujące firmy:
 • Wyróżnienie za: Wycinarkę Plazmową CNC „KTP 300-150W” dla firmy: KT7 CNC LTD Sp. z o.o.
 • Wyróżnienie za: Ściernice supercienkie diamentowe i z regularnego azotku ze spoiwem hybrydowy dla: Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania
 • MEDAL EXPO SILESIA za: Kompaktowe Zrobotyzowane stanowisko obróbcze Robodrill z wykorzystaniem systemu wizyjnego 3D dla firmy: FANUC Polska Sp. z o. o.
 • MEDAL EXPO SILESIA za: Przecinarkę plazmową SHP460 dla firmy: AJAN Elektronik
Ponadto zostały przyznane Wyróżnienia i Medale Expo Silesia za efektowną formę prezentacji podczas targów.

WIADOMOŚCI

Strona 1 z 6  > >>

11 04 2016
16 kwietnia 2016 roku najaktywniejsze koła naukowe Politechniki Warszawskiej zaprezentują swoje dokonania konstruktorskie przed przedstawicielami biznesu i nauki. Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
29 03 2016
Ukazał się zeszyt nr 1/2016 kwartalnika Technologia i Automatyzacja Montażu
16 02 2016

W ubiegłym roku Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego wydał kolejną książkę prof. Jerzego Łunarskiego pt. „Certyfikacja w działalności gospodarczej i rozwojowej”, w której została przedstawiona problematyka związana z oceną zgodności i certyfikacją. Zgodnie z opinią zawartą we wstępie do książki, znajomość tej problematyki pozwoli na podniesienie kultury technicznej społeczeństwa i umiejętności oceny nabywanych produktów i usług, co powinno wpłynąć na podniesienie jakości dostarczonych konsumentom produktów.

15 02 2016

W dniach 7 – 10.06.2016 r. w Polańczyku, w Bieszczadach odbędzie się organizowana przez Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, we współpracy z Instytutem Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Połączenia Montażowe – konstrukcja i technologia PM-2016”

01 12 2015

Informujemy, że ukazał się nowy, ostatni zeszyt w tym roku.

Zapraszamy do zapoznania się ze spisem treści w zakładce Zeszyty 2015.

tokarki, frezarki