Dzisiaj jest
Od Redakcji

01 12 2015

Roboforum.pl - nowoczesna platforma internetowa poświęcona popularyzacji robotyki i automatyki przemysłowej


Od 1 grudnia br. wszyscy zainteresowani tematem nowoczesnych technologii produkcji mogą korzystać z zasobów nowego serwisu internetowego, stworzonego w celu popularyzacji wiedzy na temat robotyki i automatyki przemysłowej. Ideą serwisu jest pokazanie tematu nowoczesnych technologii przez pryzmat dotychczasowych doświadczeń i zaproponowanie najlepszych rozwiązań będących odpowiedzią na wyzwania, przed jakimi stoi polski przemysł.
Roboforum.pl
to serwis kierowany przede wszystkim do przedsiębiorców. Ciekawe informacje ze świata nauki i techniki znajdą w nim także miłośnicy robotyki, chcący być na bieżąco ze światowymi trendami w tej dziedzinie.

WIADOMOŚCI

Strona 1 z 6  > >>

11 04 2016
16 kwietnia 2016 roku najaktywniejsze koła naukowe Politechniki Warszawskiej zaprezentują swoje dokonania konstruktorskie przed przedstawicielami biznesu i nauki. Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora Politechniki Warszawskiej, Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
29 03 2016
Ukazał się zeszyt nr 1/2016 kwartalnika Technologia i Automatyzacja Montażu
16 02 2016

W ubiegłym roku Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego wydał kolejną książkę prof. Jerzego Łunarskiego pt. „Certyfikacja w działalności gospodarczej i rozwojowej”, w której została przedstawiona problematyka związana z oceną zgodności i certyfikacją. Zgodnie z opinią zawartą we wstępie do książki, znajomość tej problematyki pozwoli na podniesienie kultury technicznej społeczeństwa i umiejętności oceny nabywanych produktów i usług, co powinno wpłynąć na podniesienie jakości dostarczonych konsumentom produktów.

15 02 2016

W dniach 7 – 10.06.2016 r. w Polańczyku, w Bieszczadach odbędzie się organizowana przez Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, we współpracy z Instytutem Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, IV Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Połączenia Montażowe – konstrukcja i technologia PM-2016”

01 12 2015

Informujemy, że ukazał się nowy, ostatni zeszyt w tym roku.

Zapraszamy do zapoznania się ze spisem treści w zakładce Zeszyty 2015.

tokarki, frezarki